SİSTEMLERİMİZDEN İLK KEZ DERS ALAN ÖĞRENCİLERİMİZE ÖNEMLİ DUYURU

1-UE derslerinde üniversitemiz ön lisans-lisans yönetmeliğinde belirtilen %70 derse devam zorunluluğu geçerlidir. Ancak haftalık canlı ders takibini öğretim üyesi ile eş zamanlı yapmanız gerekmez. İstediğiniz zaman diliminde; 7/24 dersinizin bulunduğu web sayfasına gidip ders içeriklerini tekrar-tekrar izleyebilir, indirebilirsiniz. Canlı dersleri tekrar-tekrar izleyebilir, bilgisayarınızın masa üstüne indirebilirsiniz. http://uzem.kocaeli.edu.tr/uzemweb/index.php?option=com_content&view=article&id=75

2-Uzaktan öğretim sistemlerindeki canlı dersler herhangi bir şekilde internete erişim sağlandığında rahatça izlenebilir. (Cep tel. için 50 MB alan tüketir) Web browser olarak mutlaka Firefox Mozilla kullanınız. http://uzem.kocaeli.edu.tr/uzemweb/index.php?option=com_content&view=article&id=75

3-Yıl içi etkinlikler; (Ara sınav (vize), kısa sınav, ödev, uygulama, proje vb.) öğretim üyesinin farklı bir açıklaması yoksa, ilgili dersin web sayfasından online yapılır.

4-Final ve bütünleme sınavları ise merkezimizin web ana sayfasında ilan edeceği tarih ve saatlerde ilan edilen bina ve salonlarda gözetmenler eşliğinde yapılır.

5-YÖK zorunlu dersleri olarak ifade edilen; (AİİT, Türk Dili, Y.Dil, TBTK ve Temel Bilgisayar Bilgisi) dersleri, örgün (yüz-yüze) programlarda I. ve II. Öğretim ayırt etmeksizin kayıtlı bulunan öğrenciler tarafından uzaktan eğitim yöntemiyle dersini seçebilir.

Bu durumdaki öğrencilere 2547 Yükseköğretim kanununun ilgili maddesi gereğince ve üniversite yönetim kurulunun 28.09.2017 tarihli toplantısında alınan karar çerçevesinde, uzaktan öğretim ücreti ile materyal kullanım ücreti tahakkuk eder.

2018-2019 Güz Dönemi Katkı Payları: 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Bakanlar Kurulu kararının 10. maddesinin 3. fıkrasında “Birinci ve açık öğretim kapsamında bir programa kayıtlı iken aynı kapsamda ikinci bir yükseköğretim programına (çift ana dal programları hariç olmak üzere) kayıt yaptırılması halinde, ikinci programa ait öğrenci katkı payları öğrencilerin kendileri tarafından karşılanır.” hükmü bulunmaktadır.

Bu kapsamda olan tüm öğrencilerimizin 2018-2019 Güz dönemine ait katkı payları Öğrenci Bilgi Sistemine (ÖBS) yüklenecektir.

2018-2019 Güz yarıyılı Katkı Payı / Öğrenim Ücreti Ödeme İşlemleri, 18-28 Eylül 2018 tarihleri arasında Türkiye  İş Bankası Şubelerinden yapılacaktır. Ödeme işlemlerinin mutlaka İş Bankası Şubelerinin gişelerinden yapılması, Atm / İnternet Şubesi vb. alternatif ödeme kaynaklarının kullanılmaması gerekmektedir.

6-Öğrencilik ile ilgili faaliyetleriniz (Öğrenci belgesi, öğrenci kimlik kartı, transkript, ders devam ve not durumu, diploma (http://ogr.kocaeli.edu.tr/KOUBS/Genel/Diplomasorgu/diplomanosorgu.cfm) vb.) kayıtlı olduğunuz akademik birim tarafından yürütülür. Bu konularda yapacağınız istek, talep ve şikayetler için: sırasıyla kayıtlı olduğunuz programda ilan edilen akademik danışman, program koordinatörlüğü, birim koordinatörlüğü, uzaktan eğitim merkezi, rektörlük ve son olarak YÖK, BiMER, CiMER gibi çatı kurumlar adımlarını izlemeniz hızlı değerlendirme ve sonuç alma için gereken adımlardır.

7-Yaşayacağınız aşağıdakilere benzer teknik sorunlar için ise doğrudan merkezimiz ile mutlaka iletişime geçiniz:

a) Sisteme giriş yapamamak,

b) Ders içeriklerine erişememek,

c) Online uygulamalarda erişim sorunu yaşamak ve tamamlayamamak.

8-Merkezimiz ile iletişim için; uzem.kocaeli.edu.tr adresindeki canlı destek menüsü, uzem@kocaeli.edu.tr mail adresi ve (0262) 303 3805 nolu telefonu mesai saatleri içinde kullanabilirsiniz. Canlı destek sistemi için mesai saatleri dışında off line mesaj bırakabilirsiniz. Mesajlarınız aynı iş günü içinde değerlendirilir ya da mesaj olarak geri dönüş yapılır. Ancak kurumsal mail adresi dışındaki mail adreslerine erişim iznimiz yoktur. http://uzem.kocaeli.edu.tr/uzemweb/index.php?option=com_content&view=article&id=166

9-Uzaktan Eğitim Merkezi, kayıtlı olduğunuz birim ve dersi veren öğretim elemanından gelen mesajları ise:

a) ÖBS mesaj menüsü,

b) Mail adresiniz: öğrencinumaranız@kocaeli.edu.tr (https://webmail.kocaeli.edu.tr/)

c) Ders sistemi üzerinden takip etmeniz gerekir.

 

Duyuru tarihi: 31-01-2018

UE | ESD | SERVİS | EDESTEK | YBUÖ | DESTEK