CANLI DERSLER AKILLI CİHAZLARDA

a) CANLI DERS SİSTEMLERİNE SORUNSUZ BAĞLANMAK İÇİN ÖNEMLİ UYARI: Canlı ders sistemimize sorunsuz bir şekilde bağlanmak için Microsoft Windows ® işletim sistemi kurulu ve hızı makul seviyede olan ( http://www.speedtest.net/ ) masa üstü veya diz üstü bilgisayarlar önermekteyiz.

Akıllı telefonlarla yapılan bağlantı için cihazın hız ve bellek bakımından makul seviyede olması gereklidir. Aksi durumda cihazın kapasitesine göre bağlantı sorunları meydana gelebilir.

b) CANLI DERS KAYITLARINI İZLEYEMEYENLER: Canlı Ders tekrarını veya kaydını izlemek için; web tarayıcı olarak Mozilla Firefox veya Google Chrome tercih edilmelidir. Aksi halde video kayıtları izlenememektedir.

http://uzem.kocaeli.edu.tr/uzemweb/index.php/destek/teknik-sorunlar-cozumler

c) CANLI DERSLER ARTIK AKILLI CİHAZLARDA: Canlı derslere artık akıllı cihazlarla giriş yapılabilir. Sadece aşağıdaki Web Tarayıcı uygulamasını cihaza yüklemeniz ve sisteme girmeniz yeterlidir. Uygulamayı yükledikten sonra bu uygulama üzerinden http://uzem.kocaeli.edu.tr adresinden uygun olan E-Ders sistemine kullanıcı bilgilerinizle giriş yaparak canlı derse katılabilirsiniz.

Puffin Web Browser (Android) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cloudmosa.puffinFree&hl=tr

Puffin Web Browser (IOS) https://itunes.apple.com/us/app/puffin-web-browser/id472937654?mt=8

NOT: Canlı ders sistemimize sorunsuz bir şekilde PC ile bağlanmak için, Microsoft Windows işletim sistemi kurulu ve hızı makul seviyede olan ( http://www.speedtest.net/ ) masaüstü veya diz üstü bilgisayarlar önermekteyiz. Aksi durumda cihazın kapasitesine göre bağlantı sorunları meydana gelebilir.

UE | ESD | SERVİS | EDESTEK | YBUÖ | DESTEK